Site icon 21-23 EYLÜL 2023

Ana Sayfa


Sürdürülebilir Mimari için EKOBAU

EKOBAU; geleneksel mimari, güncel yaklaşımlar ve gelecek temaları ile, kent yerleşimleri ve yapı alanında sürdürülebilirlik,
dönüşüm ve sağlıklı gelecek kurgusuna katkı vermeyi amaçlayan, akademik ve endüstriyel fuar/forum etkinlikleridir.

EKOBAU‘da 2023 Fuarı ve Forumunun ana teması;
Gelenekten Geleceğe Mimarlık“tır.

Neden EKOBAU?

Dünyamız ve buna bağlı olarak yaşamlarımız çok hızlı bir değişim içerisinde. Bu değişim sürecinde insanlığın gündemindeki en önemli kavramlar “sürdürülebilirlik” ve “gelecek” kaygısı. Dünya nereye doğru gidiyor? İnsanlığı gelecekte neler bekliyor? Yaşadığımız kentler nasıl evrilecek? Neleri, nasıl değiştirmeli ve yönlendirmeliyiz?

Bu gibi soru ve sorunlar ilgili tüm bilimsel ve mesleki disiplinlerin çözmesi gereken ortak konular. Bu bağlamda; mimarlık, kent yerleşimleri ve yapı analralında çalışan kurum ve kuruluşlar olarak; dikkat çekmek, bilinçlendirmek, bilgilendirmek ve önermeler üretmek amacıyla EKOBAU’da bir araya geliyoruz.

EKOBAU FUARI VE FORUMU KATILIM İLKELERİ

EKOBAU Katılımcıları;

> Üretim ve kullanım aşamalarında İnsan sağlığını gözeten, doğal, çevreye duyarlı üretim süreci olan, geri dönüşüme önem veren ve/veya geri dönüştürülebilen malzeme, enerji ve su tasarruflu ürün ve teknolojileri kullanır ve/veya tasarlarlar,
> Tekrar kullanıma uygun ürün, teknoloji veya projeler üretirler,
> Ekosistemin gelişimine yönelik ARGE çalışmaları yapar, bilgi üretir ve paylaşırlar,
> İklim değişikliğine uyum ve dayanıklılık konularında mekansal yeni bakış açıları kazandıran, uygulama araçlarını destekleyen yaklaşım gösterirler,
> Geleneksel yapıların özgünlüğünü bozmadan çağdaş yaşama entegre olmasını amaçlayan; geleneksel yapı malzemeleri ve tekniklerini koruyan, onlardan öğrenen ve iyileştirilmesine katkı koyan; enerji etkin, sürdürülebilir malzeme ve teknolojilerin yapıyla uyumlu adaptasyonu üzerine çalışan; gelenek ile gelecek arasında köprü kuran yaklaşımları benimserler.

EKOBAU’da Fuar ve Forum

EKOBAU 21-23 Eylül 2023’de iki ana etkinlik ile düzenleniyor:

Yeni Mimari Yaklaşımlar,
Malzemeler ve Teknolojiler
Fuarı

Gelenekten Geleceğe Mimarlık
Forumu

Her iki ana etkinlik tek bir düzlemde, mimarlık ve uygulama profesyonellerini, ekolojik, çevreci, değişim ve dönüşüme katkı veren, gelecek kurgusunda rol alacak yapı endüstrisi temsilcilerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

EKOBAU’da nasıl yer alabilirsiniz?

EKOBAU 2023 organizasyonunda standlı katılımcı olarak ürün ve teknolojilerinizi sergileyebilir, Forum kapsamındaki etkinliklere sponsor olabilir, fuar ve etkinliklerde ziyaretçi olarak bulunarak iş geliştirme olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Etkinlikler, Programlar…

Gelenekten Geleceğe Mimarlık Forumu kapsamında birçok önemli etkinlik, söyleşiler, paneller, konferanslar, sergiler sizi bekliyor.
An itibariyle güncellenmekte olan tüm etkinlik içeriklerini takip edebilirsiniz.

EKOBAU etkinlikleri ve sergilemelerini izlemek için şimdiden takviminizi oluşturun.

EKOBAU’ya kayıtlarınızı şimdiden yaparak fuara ve foruma ilişkin tüm gelişmelerden, yeni bilgilerden ve programlardan önceden haberdar olabilirsiniz.

Forum Etkinliklerini İzleyebilirsiniz

Forum kapsamındaki paneller, konferanslar ve söyleşileri izlemek için kayıt olabilirsiniz.

Fuar Ziyaretçi Kartınız

Online formunuz ile kayıt oluşturarak adınıza özel Serbest Giriş Kartınızı hemen alabilirsiniz.

EKOBAU 2023 Sizi Bekliyor

Klasik anlayışları sonlandıran, yapı&inşaat sektörününün ilgili meslek dalları arasında gerçek bir iletişim ve ticaret platformu niteliğine haiz olarak hazırlanan “EKOBAU – Yeni Mimari Yaklaşımlar, Malzemeler, Teknolojiler Fuarı ve Forumu”, geleceğin mimarisini, modern kentleşme ve dönüşümleri, sürdürülebilirliği hedefleyen mimarlık ve mühendislik çözümlerini buluşturuyor .
Profesyonel etkinliklerin, uluslararası ticaretin, geleceğin mimarisinin, modern kentleşmenin ve inovatif tasarımın hedeflendiği ekoBAU‘da; yapı dünyası, projeciler ve yatırımcılar yepyeni ve baştan sona profesyonel bir iş platformunda biraraya geliyorlar.
Dilerseniz standlı katılımcı veya sponsor, dilerseniz profesyonel ziyaretçilerimiz arasında olabilirsiniz.

Exit mobile version